Smartface

Smartface – Çoklu platform mobil uygulama geliştirme aracı

By 25 Mart 2015 No Comments

Çoklu ortam mobil uygulama geliştirme aracı olan Smartface ile bir Android ya da iOS uygulamasına sahip olabilirsiniz. Smartface üzerinde JavaScript dili kullanılarak çok kolay bir şekilde yazılım geliştirebilirsiniz. Görsel editör olarak Smartface App Studio ile tasarımsal düzenlemeler açısından oldukça yeterli. Bize sağlamış olduğu avantaj tek bir platform üzerinden hem Android hem de iOS çıktısı alabilirsiniz.

Bu tarz platformların dezavajları ise genellikle performans olarak lanse edilir. Fakat Smartface bu performans farkının sadece %5 olduğunu belirtiyor (tabi profesyonel şekilde yazılmış bir kod için geçerli bir kavram).

Smartface üzerinde oyun ya da çok gelişmiş bir yazılım geliştirmek şimdilik çok zor görünüyor fakat ileriki zamanlarda ne olur kimse bilemez. Smartface.io sitesinde yer alan RoadMap i incelemenizde fayda var. Çok basit anlamda bir uygulama yazmak istiyorsanız tam size göre bir araç.

Smartface gelir modeli lisanslama üzerine kurulu. Platform ile kodlarınızın çıksını alarak kendi telefonunuzda rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz. Google Play Store yüklemesi için lisans satın almanız gerekiyor. Daha detaylı bilgi için www.smartface.io linkini inceleyebilirsiniz.

Son olarak Smartface ile yapılmış uygulamalara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Levent

Levent

Yazılımcıdan bozma tasarımcı

Leave a Reply